REKLAMA:

Członkowie KSM pamiętają o tych, o których nikt nie pamięta

społeczeństwo
02.11.2011 r., godz. 06.15
Członkowie KSM pamiętają o tych, o których nikt nie pamięta
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii pw. Józefa Rzemieślnika zaopatrzony w gumowe rękawice, szczotki i worki na śmieci tuż przed świętami porządkował zaniedbane i zapomniane przez najbliższych groby.

W tygodniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych mieszkańcy naszego miasta oraz przyjezdni przybywali na cmentarze, aby uporządkować groby bliskich zmarłych. W sobotę, 29. października od godz. 10.00 również młodzież z oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii pw. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie sprzątała zaniedbane i zapomniane groby. W sumie było ich 17.

- „Pogoda w tym roku była dla nas bardzo łaskawa. Bez problemu mogliśmy pozbierać liście z pomników, wyrwać trawę bez obawy, że zostaną porwane przez wiatr” - relacjonują członkowie KSM.

Uczestników akcji było sporo, a nad wszystkim czuwał ks. Adam Tomaszewski - opiekun KSM. Miło było patrzeć na posprzątane mogiły. Na koniec wszyscy w skupieniu modlili się i zapalili znicze, po czym w ciszy i zadumie opuścili cmentarz i rozeszli się do domów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: