REKLAMA:

Debata Walentynkowa w Zambrowie

społeczeństwo
14.02.2012 r., godz. 06.30
Debata Walentynkowa w Zambrowie
Młodzież z Zambrowa wzięła udział w debacie walentynkowej poświęconej miłości w sieci.

Kilkadziesiąt osób, m.in.: uczniowie gimnazjum, szkół średnich, studenci oraz nauczyciele w dniu wczorajszym (13 stycznia) wzięli udział w debacie walentynkowej pn. "Miłość w sieci". Debata odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego. Organizatorem imprezy było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Debacie przysłuchiwał się biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski i ks. dziekan Jerzy Samsel proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

- "Po raz pierwszy w Zambrowie organizowana jest debata walentynkowa. Debata dotyczy przede wszystkim takich haseł jak czysta miłość, czystość przedmałżeńska i zdrowe relacje między sympatiami." - powiedziała nam Marta Orłowska z KSM.

Debatę prowadziło czterech prelegentów: ks. dr Mirosław Brzeziński - wykładowca Instytutu Nauk o Rodzinie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. dr Jan Pieńkosz - wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Karol Wyszyński - autor kampanii internetowej "wierność jest sexy!" i twórca takich projektów jak przeznaczeni.pl, zakochany rodzic.pl, czy doskonalapara.pl; oraz Piotr Barbachowski - student socjologii WSZiP w Łomży, dziennikarz i prezenter.

Głównym tematem spotkania była miłość w sieci. Poruszano takie zagadnienia jak szanse i zagrożenia wynikające z nawiązywania nowych znajomości w sieci. Rozmawiano też o tym jak wygląda droga do czystej i prawdziwej miłości, a także poruszono temat prostytucji młodzieży w sieci oraz czystości przedmałżeńskiej i jej wpływu na dalsze relacje pary.

- "Świat medialny, Internet bardzo wybiórczo przedstawia osobę. Ukazuje jej wartości cielesne zostawiając wartości duchowe, intelektualne, moralne gdzieś z boku. Jedyną rzeczą, na którą zwraca się uwagę jest ciało, tylko czy samo ciało mówi kim jest człowiek? Raczej nie, więc z całą pewnością to na początku relacji internetowej bardzo zubaża tą relację i podejście do miłości." - powiedział nam ks dr Mirosław Brzeziński.

Debata Walentynkowa nie była tylko suchą teorią przekazaną przez prelegentów. Głos w trakcie spotkania zabrało małżeństwo z Białegostoku, Agnieszka i Karol, którzy zachowali czystość przedmałżeńską.

Spotkanie uświetnił występ Emilii Rakowskiej uczennicy klasy II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Białymstoku oraz Grzegorz Zawada vel. Jan Palony.

ŁL


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: